Aladdin Külcüoğlu Eserleri ve Biyografisi

aladdin külcüoğlu

1967 yılında memleketi olan Afyon’da dünyaya gelen şair, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini de Afyon’da tamamlar. Ardından Anadolu Üniversite’sinde İktisat Fakültesini başarıyla tamamlar. Anadolu’nun bağrında yetişen Aladdin Külcüoğlu, Anadolu kültürüne  hakimdir.  Dikili Ekin, Tay ve Damar gibi dergiler de şiirleri yayımlanmıştır. Süreli yayınların yanı sıra, online platformlarda da şiirleri yayımlanmıştır. Suteni Yayıncılık tarafından 1999 yılında Vurur Geceye Dipdalgaları Yüreğimin isimli ilk  kitabı basılır.

Aladdin Külcüoğlu Edebi Kişiliği

İnternet ortamında şair hakkında pek fazla bilgi paylaşılmasa da, kitabını okuyanlar tarafından anlaşıldığı üzere aşk, yalnızlık, sevgi, umutsuzluk işlediği temalar arasındadır. Amaçsızlık, tek taraflı aşk şair tarafından başarılı bir şekilde işlenmiş, okuyucuyu etkilemeyi başarmıştır.

Eserlerini sade bir dille kaleme almıştır. Bu sebeple eserleri  anlaşılması güç olmasa da okuyucu tarafından yorumlanmaya açıktır. Şiirlerinde herkes kendinden bir şeyler bulabilir, bu sebeple süreli yayınlarda çıkardığı şiirleri ve yazıları takip eden belli bir kitleye sahiptir.

Aladdin Külcüoğlu Eserleri

Kitabında topladığı ve çeşitli süreli yayınlarda yayımlanan yaklaşık otuz tane şiiri vardır. Şiirlerini yazarken belli bir kurala bağlı kalmamıştır. Serbest ölçüyle, şiirlerinin bağımsız bir edayla kaleme almıştır. Bazı şiirlerinde sanki biriyle konuşur, sohbet eder  gibi bir hava vardır. Belki de okuyucu çeken özelliği de bu olmuştur.

Aladdin Külcüoğlu Şiirleri

Bebek, Bilmece, Cellat, Gizlice, Saat, Zaman, Bitmedi, Ölüm, Son Tren, İnsandılar, Deniz Feneri, Bu Kalp, Gar Saati, Dünyanın Hali, Zaman, Benim Saatim.

Related Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir